Wyjazd uczestników Klubu Senior + w Barbarce do Łagiewnik, Centrum św. Jana Pawła II, Ludźmierza i Szaflar.

19 listopada 2021 roku Seniorzy z Klubu Senior + w Barbarce wzięli udział w wycieczce do Łagiewnik, Centrum św. Jana Pawła II oraz do Ludźmierza oraz do Szaflar na termy.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Łagiewnik, gdzie seniorzy oddali się zadumie i modlitwie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym żyła i zmarła św. siostra Faustyna Kowalska, mistyczka i propagatorka kultu Miłosierdzia.

Z Łagiewnik uczestnicy Klubu Senior + w Barbarce pojechali do Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, wotum dziękczynnego za osobę św. Jana Pawła II gdzie  kościele górnym można zobaczyć sutannę ze śladami krwi, Święty Jan Paweł II miał ją bowiem na sobie podczas zamachu na Jego życie 13 maja 1981 r. W kaplicy Kapłańskiej umieszczono płytę nagrobną św. Jana Pawła II przeniesioną z Grot Watykańskich.

Kolejnym punktem wyprawy był Ludźmierz, gdzie w Sanktuarium Maryjnym można było na chwilę oderwać się od pośpiechu i gwaru. Dla wierzących, to miejsce szczególnie ważne ze względu na figurę Matki Boskiej Ludźmierskiej tzw. Gaździny Podhala. Jest to najstarsza świątynia na terenie Podhala, która związana jest z cystersami szerzącymi chrześcijaństwo na ternie Podhala.

Ukoronowaniem wycieczki był pobyt seniorów na basenach w Szaflarach, gdzie mogli się relaksować i wypoczywać, korzystając z dobrodziejstw leczniczych kąpieli.

Piękna pogoda, miła atmosfera i ciekawe miejsca sprawiły, że był to dla seniorów dzień niezapomnianych wrażeń.

Wyjazd był dofinansowany z Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+”.