Klub Senior + z Barbarki w Szczawnicy.

Klubu Senior + w Barbarce dnia 10 września 2021 r. dzięki wsparciu finansowemu z Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+” udał się na kolejną w tym roku wycieczkę do Szczawnicy, gdzie jedną z atrakcji był spływ Dunajcem jak i wyjazd kolejką krzesełkową na Palenicę.

Spływ Dunajcem na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą, jedną z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to jeden ze sposobów na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu na drewnianej tratwie sięga pierwszej połowy XIX wieku.

Członkowie Klubu Senior + w Barbarce przyjeżdżając na miejsce udali się na się na spływ Dunajcem. Płynąc wzdłuż Dunajca uczestnicy podziwiali piękno przyrody oraz obserwowali spływające rzeką flisackie łodzie. W czasie rejsu flisacy opowiadali seniorom o zwyczajach i historii tego regionu, zabawiali seniorów pienińskimi opowieściami oraz anegdotkami, uczestnicy zachwycali się szczytami Pienin, szczególnie pięknie prezentowały się Trzy Korony oraz Sokolica.

Co chwila słychać było westchnienia „jakież cudne widoki”, ”przepięknie”, „jak tu ślicznie”, „jaka cisza” do tego rześkie powietrze, już prawie jesienna aura, i piękny słoneczny dzień.

Spływ Grupa zakończyła w Szczawnicy, w miejscowości niezwykle malowniczo położonej pomiędzy Pieninami a Beskidem Sądeckim. Nazwa miejscowości pochodzi od kwaśnych leczniczych wód zwanych szczawami. Otaczają ja porośnięte lasami iglastymi górskie stoki. Dzięki temu jest nie tylko idealnym miejscem wycieczkowym w Pieniny, ale także posiada bardzo dobry mikroklimat.

Aby podziwiać wspaniałe widoki roztaczające się z górskich szczytów część seniorów wjechała na Palenicę kolejką krzesełkową.

Atmosfera w czasie wycieczki była bardzo życzliwa i radosna, i nawet lekki deszczyk w czasie spływu i wyjazdu kolejką krzesełkową, nie zepsuł Uczestnikom Klubu Senior + humorów.

Na zakończenie dnia wszyscy seniorzy zasiedli do stołu w regionalnej restauracji aby w czasie wspólnego obiadu powymieniać się swoimi  wrażeniami z wyprawy. Czas upłynął bardzo szybko w przemiłej atmosferze. Zostały wspomnienia i zdjęcia, do których seniorzy chętnie powrócą.