Członkowie Klubu Senior + w Barbarce przygotowują się do Wszystkich Świętych

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim"... listopad to czas, w którym szczególnie wracamy pamięcią i modlitwą do tych którzy odeszli. Coraz bliżej do święta Wszystkich Świętych, już niebawem udamy się na cmentarze, aby w otoczeniu zniczy, kwiatów i listopadowej ciszy pomodlić się za zmarłych i choć poprzez prostą wiązankę i płomyk świecy oddać im hołd i okazać wdzięczność za wszelkie dobro.

Uczestnicy Klubu Senior + w Barbarce przygotowując się do święta Wszystkich Świętych chcąc upamiętnić tych którzy odeszli, zorganizowali akcję sprzątania pomnika jak również krzyża i płyty będących symbolem poległych podczas pacyfikacji wsi i okolicznych miejscowości a następnie udekorowali te miejsca własnoręcznie przygotowanymi wiązankami.

Uczestnicy Klubu Senior + w Barbarce nadal rozwijają umiejętności i zainteresowania poprzez warsztaty kreatywne w ramach realizacji Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+”, na których wykonali przepiękne wiązanki z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i bogatej koloryzacji.

W trakcie zajęć seniorzy uczyli się wykorzystywania i łączenia materiałów, doboru kolorów i projektowania nowych wzorów kwiatowych, seniorzy chętnie realizowali pomysły animatora terapii zajęciowej czego dowodem są przepiękne wiązanki, które prezentujemy poniżej.