Aktualności

Aktualności, strona 53 z 94

Projekt "ADAPTER ZAWODOWY dla mieszkańców woj. małopolskiego"

Utworzono: 30.03.2021
Grupa doradcza Projekt spółka z o.o. uprzejmie informuje, iż w okresie od 01 marca 2021 r. do 31 marca 2023 r. realizuje na terenie całego województwa małopolskiego PROJEKT OUTPLACEMENTOWY: "ADAPTER ZAWODOWY dla mieszkańców woj. małopolskiego".
 
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.
 
UCZESTNICY PROJEKTU: do udziału w projekcie zapraszamy osoby mieszkające lub pracujące na terenie woj. małopolskiego, w tym wyłącznie:
 
  • osoby zwolnione z przyczyn niedotyczących pracownika (od utraty pracy nie może upłynąć więcej niż 6 miesięcy),
  • pracowników przewidzianych do zwolnienia,
  • pracowników zagrożonych zwolnieniem z pracy,
  • osoby odchodzące z rolnictwa.
REKRUTACJA DO PROJEKTU: JEST PROWADZONA W SPOSÓB CIĄGŁY.
 

W PROJEKCIE OFERUJEMY MIĘDZY INNYMI:

  • INDYWIDUALNE PORADNICTWO ZAWODOWE - dostępne dla wszystkich Uczestników projektu
  • STAŻE ZAWODOWE minimum 3-miesięczne (Uczestnicy staży otrzymują stypendium 1536,50 zł „na rękę” miesięcznie, ubezpieczenie ZUS, zwrot kosztów dojazdu na staż)
  • SZKOLENIA ZAWODOWE - indywidualnie dobrane do potrzeb Uczestników (Uczestnicy szkoleń otrzymują stypendium szkoleniowe, ubezpieczenie ZUS, sfinansowanie kosztów badań lekarskich przed szkoleniem, sfinansowanie kosztów egzaminów i wydania uprawnień zawodowych, zwrot kosztów dojazdu na szkolenie)
  • DOTACJE NA ROZPOCZĘCIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ (do 23 050 zł) połączone z zapewnieniem szkolenia z zakresu opracowania biznesplanu oraz WSPARCIEM FINANSOWYM POMOSTOWYM (do 1300,00 zł miesięcznie) wypłacanym przez okres od 6 do 12 m-cy prowadzenia działalności. LICZBA DOTACJI W PROJEKCIE JEST OGRANICZONA.
  • POŚREDNICTWO PRACY - dostępne dla wszystkich Uczestników projektu.
  • WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE, DODATKI AKTYWIZACYJNE.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE dotyczące rekrutacji i udziału w projekcie znajdują się w REGULAMINIE REKRUTACJI.

Telefon: 519 746 920 lub 12 412 13 00

e-mail: biuro@gdp-krakow.pl

DOKUMENTY REKRUTACYJNE: KWESTIONARIUSZ REKRUTACYJNY (do pobrania na stronie) wraz z załącznikami.

 

Projekt "Aktywni niepełnosprawni" zaproszenie do udziału w konsultacjach

Utworzono: 26.03.2021

Projekt “Aktywni niepełnosprawni” realizowany jest przez: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z:

  • Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
  • Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
  • Fundacją i Królowej Polski św. Jadwigi.

Cel projektu:

Celem projektu jest przygotowanie kompleksowej propozycji wdrożenia do systemu prawnego zmodyfikowanych i nowych instrumentów w zakresie włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Wszystkie efekty działań projektu będą zgodne z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych.

W projekcie zostaną zaproponowane nowe, do tej pory niestosowane na większą skalę, instrumenty wsparcia. Proponowane zmiany te obejmą także podniesienie jakości i efektywności działań realizowanych przez warsztaty terapii zajęciowej oraz wypracowanie, przetestowanie, wdrożenie i upowszechnienie standardu usług asystenckich świadczonych na rzecz osób z niepełnosprawnością. 

Realizacja projektu pozwoli na dokonanie wnikliwej analizy stanu faktycznego, która jest podstawą do zaproponowania narzędzi i instrumentów wspierających niezależne życie osób z niepełnosprawnością, a następnie ich przetestowanie pod kątem skuteczności i efektywności oraz wdrożenie. 

Projekt kierowany jest do wszystkich grup osób z niepełnosprawnościami, ich najbliższego otoczenia oraz instytucji wspierających – organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego.

 

Zapraszamy do udziału w konsultacjach przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami. Każdy może zostawić swoje opinię lub stanowisko na temat włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami na platformie konsultacyjnej.

Wejdź na stronę i wypełnij ankietę:

http://www.wlaczeniespoleczne.pl/wez-udzial-w-konsultacjach

Zapytanie cenowe

Utworzono: 26.03.2021

Kierownik Miejsko Gminnego Osrodka Pomocy Społecznej w Skale zaprasza do złożenia oferty na zakup niszczarki Fellowes 79 Ci (cena ma zawierać dostawę) na potrzeby Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skale.

Harmonogram wydawania żywności w ramach PO-PŻ 2014-2020

Utworzono: 26.03.2021

Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skale informuje, iż pomoc żywnościowa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 będzie dystrybuowana przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skale 22 kwietnia 2021 r. w MKS Skała ul. Sportowa 3, 32-043 Skała.

W załączniku przedstawiamy harmonogram wydawania żywności z podziałem na godziny i rejony.

Życzenia Wielkanocne

Utworzono: 25.03.2021

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Skała…

Tegoroczne tak jak i poprzednie Święto Zmartwychwstania Pańskiego i poprzedzające je dni upłyną w cieniu pandemii i restrykcji związanych z bezpieczeństwem. Bardzo ważne, abyśmy w tym szczególnym okresie konsekwentnie pamiętali o stosowaniu się do zaleceń służb sanitarnych  i medycznych, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Dla wielu z nas najtrudniejszym doświadczeniem tegorocznych Świąt będzie niemożność uczestniczenia w liturgii Kościoła, w celebracjach Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Bardzo trudne w tym okresie będzie również brak rodzinnych spotkań. Ale wszystkie te ograniczenia nie muszą oznaczać, że zapomnimy o tradycjach i zwyczajach, które stanowią bardzo ważny element Wielkanocy. Warto o nich pamiętać i obchodzić je, mimo nietypowej sytuacji, w której się znaleźliśmy.

 

Święta Wielkanocne to niezwykły czas zwycięstwa życia nad śmiercią.

Życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzał dobrym zdrowiem, wlewał w serca nadzieję               i umacniał wiarę.

 

Niech radość wielkanocnego poranka dodaje sił do przezwyciężania trudności i odkrywania istoty naszego życia. W tym wyjątkowym czasie życzymy Świąt pełnych pokoju, życzliwości oraz wzajemnego wsparcia, które pomaga pokonać lęk i zwątpienie oraz pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.

Niech tegoroczna Wielkanoc z jej symboliką odradzającego się życia będzie dla nas zapowiedzią nowego, lepszego czasu…

                                                                               

     Radosnego Alleluja !!!

 

 Życzy Kierownik

i pracownicy

Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skale.

S

Bezpłatny i dostępny dla wszystkich link do wykładu dla rodziców - Granice w wychowaniu

Utworzono: 24.03.2021

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje iż jest już dostępny dla wsystkich chętnych bezpłatny  link na platformie You Tube z nagraniem wykładu dla rodziców  "Granice w wychowaniu"  z cyklu wykładów  "Usłyszeć i zrozumieć dziecko" prowadzony  przez panią Magdalenę Sabik.

Link do wykładu:

https://www.youtube.com/watch?v=CX2TmywV8gQ

Protokuł wyboru

Utworzono: 22.03.2021

Skała, dnia 22.03.2021 r.

       Miejsko Gminny Ośrodek

      Pomocy Społecznej w Skale

       32-043 Skała, ul. Szkolna 4

NIP: 677-20-79-312 Regon: 351 568 409

tel. 12 445 95 79

 

 

 

 

 

 

Protokół wyboru

 

 

 

W dniu 22.03.2021 r. sporządzono protokół wyboru wykonawcy. W w/w terminie nie wpłynęła żadna oferta.

Zapytanie dotyczyło przesłania oferty cenowej: na wykonanie usługi polegającej na prowadzenie zajęć „ Nordic Walking” dla członków Klubu Senior + w Barbarce.

Termin nadsyłania ofert został ustalony do dnia 19.03.2021 r. do godz. 9.00.

 

 

 

 

 

 

Protokół zatwierdził:

 

KIEROWNIK

MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA

POMOCY SPOŁECZNEJ W SKALE

 

mgr Barbara Stanisz

 

 

Piękna Palma Wielkanocna wykonana przez Klub Seniora w Barbarce

Utworzono: 22.03.2021

Po raz pierwszy członkowie Klubu Senior + w Barbarce działającego przy Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skale wzięli udział w XXI Konkursie Palm Wielkanocnych zorganizowanym przez Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w procesie przygotowania materiałów jak i w samym wykonaniu palmy.

Palma o wysokości 2,5 m została wykonana z tworzyw naturalnych, uczestnicy dzielnie przez około pięciu godzin pod okiem wolontariuszek Pani Magdaleny Ksztoń oraz Olgi Kajca tworzyli piękne kwiaty używając m.in. kolorowej bibuły, krepiny, wstążek, które następnie stały się ozdobą palmy. Nie mogło zabraknąć także, gałązek wierzbowych z baziami, tui, bukszpanu, jałowca, suszonych traw ozdobnych, które są podstawą każdej tradycyjnej palmy. I tak rdzeniem palmy był bambus oraz gałązki wierzby.

Palma wielkanocna ma być kolorowa jak wiosna, ma dawać nadzieję, bo nadzieja rodzi się wiosną, jak przyroda budzi się do życia. Toteż palma mieniła się wieloma kolorami tęczy i została przyozdobiona  bukszpanem oraz bibułkowymi kwiatami: liliami, krokusami, różami, makami oraz tulipanami.

Seniorzy chcą aby, młodzi ludzie widzieli, że te piękne obrzędy Wielkanocne warte są przekazywania z pokolenie na pokolenie.

Palma powstawała w bardzo miłej i radosnej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Trzeba przyznać, że końcowy efekt zachwycił wszystkich. Wszyscy solidarnie podkreślali, także terapeutyczną wartość spotkania.

Przypomnijmy, że palmy wielkanocne przygotowywane są na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy i święcone są podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Pali się je w Wielką Sobotę, a popiół wykorzystuje się w następnym roku, w Środę Popielcową. Palmy są symbolem zmartwychwstania, ale także męki oraz odkupienia. Tradycja święcenia palm sięga w Polsce XI wieku, choć sam zwyczaj ich przygotowania jest znacznie starszy. O początku chrześcijanie wierzyli, że jeśli domownicy mają poświęconą palmę, nic złego im się nie stanie.

Pomoc osobom uwikłanym w przemoc w czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2

Utworzono: 21.03.2021

Link do wykładu dla rodziców -Jak wychować dziecko w tych dziwnych czasach?

Utworzono: 19.03.2021

Miejsko Gminny Osrodek Pomocy Społecznej informuje iż jest już dostępny link na platformie You Tube z nagraniem wykładu dla rodziców z dnia 17 marca  2021 r. - Jak wychować dziecko w tych dziwnych czasach? z cyklu wykładów  "Usłyszeć i zrozumieć dziecko" prowadzony  przez panią Magdalenę Sabik.

Link do wykładu:

https://www.youtube.com/watch?v=CZKsHN0fNG4