Wyjazd członków Klubu Senior + w Barbarce do Solca-Zdroju

Pogorszenie stanu zdrowia może dawać objawy psychiczne tj. przygnębienie, apatia, drażliwość, wahania nastroju, a także objawy fizyczne tj. ogólne osłabienie organizmu, brak energii, ospałość lub bezsenność. Dzięki aktywności fizycznej ciało staje się mocniejsze i jest w zdecydowanie lepszej kondycji, gimnastyka wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób związanych z podeszłym wiekiem.

Aktywni seniorzy mają szansę na zdrowsze życie, pełniejsze energii i uśmiechu, wiedzą o tym członkowie Klub Senior + w Barbarce, którzy uczestniczyli w zorganizowanym wyjściu na basen.

25 sierpnia 2021 roku w ramach realizacji Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+” członkowie Klubu w Barbarce wybrali się do Solca Zdroju na baseny mineralne, gdzie skorzystali z kąpieli w najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej przynoszącej ulgę w chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów, dyskopatiach, zespołach bólowych kręgosłupa, stanach pourazowych narządu ruchu. W ramach pobytu na basenie seniorzy mogli popływać na dużym basenie jak również odpocząć w jacuzzi tj. kąpieli w gorącej wodzie, wspomaganej hydromasażem.

Pobyt na Basenie był pierwszym tego typu wyjściem seniorów z Klubu Senior + w Barbarce, jednak już wiadomo, że nie ostatnim - jak mówią seniorzy.

Członkowie Klubu relaksowali się i wypoczywali, korzystając z dobrodziejstw leczniczych kąpieli w solance siarczkowo-siarkowodorowej, wyjazd ten był kolejną okazją do integracji i spędzenia czasu w miłej atmosferze.