Warsztaty kreatywne - choinki z szyszek w Klubie Senior +

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego też na ten niezwykły czas zaplanowaliśmy wykonanie przez seniorów ozdób świątecznych. W ramach realizacji Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+” uczestnicy Klubu Senior + w Barbarce na warsztatach manualnych wykonali przepiękne choinki z szyszek, wykazując się przy tym dużą kreatywnością.

Prace manualne wyciszają, usprawniają pracę rąk oraz pobudzają do twórczego myślenia. W trakcie zajęć seniorzy uczyli się wykorzystywania i łączenia materiałów, doboru kolorów i projektowania nowych wzorów.

Seniorzy samodzielnie tworzyli dekoracje świąteczne wykorzystując zakupione ozdoby, szyszki, żywe gałązki, które sami zbierali, malowali i zdobili aby wykorzystać je do stworzenia świątecznych ozdób.

Tradycyjnie przy spotkaniach nie zabrakło ciekawych rozmów, śmiechu i dobrej zabawy. Było serdecznie, ciepło, kameralnie i co najważniejsze RAZEM.

Zajęcia z rękodzieła po raz kolejny przypadły uczestnikom do gustu, seniorzy chętnie realizowali pomysły animatora terapii zajęciowej, dopytując co jeszcze stworzą w ramach kolejnych zajęć kreatywnych.

Gotowe ozdoby świąteczne prezentujemy poniżej.