Warsztaty dietetyczne dla Seniora

W dniu 9.06.2021 r. w Klubie Senior + w Barbarce odbyły się 3-godzinne warsztaty dietetyczne dla seniorów, które poprowadziła dietetyk Pani Maja Moczyńska-Papka. Zajęcia składały się z część i teoretycznej jak i praktycznej.

W części teoretycznej warsztatów seniorzy poznali podstawowe zasady zdrowego żywienia, zdobyli informacje na temat wpływu diety na stan zdrowia, poznali zagrożenia wynikające z nieprawidłowej diety.

W części praktycznej warsztatów seniorzy mieli okazję przygotować koktajle oraz syropy z kwiatów odpowiadające żywieniowym wymaganiom seniorów.

Prowadząca pokazała, iż koktajle z melonem, arbuzem, ogórkiem, jarmużem i ananasem oraz smoothie z botwinki i melona ze szpinakiem mają doskonałą wartość odżywczą, są idealną alternatywą dla dań obiadowych w upalne dni. Koktajle owocowe lub warzywne to świetny sposób na smaczny zastrzyk energii. Posiadają wiele witamin i wartości odżywczych. Najlepiej smakują, gdy robione są ze świeżych owoców.

Podczas warsztatów każdy uczestnik miał możliwość przygotowania koktajli oraz syropów, seniorzy otrzymali także przygotowany własnoręcznie syrop z czarnego bzu a także materiały opracowane przez prowadzącą.