"Sznurkiem malowane"-warsztaty malarskie w Klubie Senior + w Barbarce.

W ramach realizacji Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+” uczestnicy Klubu Senior + w Barbarce wzięli udział w warsztatach malarskich i próbowali swoich sił w malowaniu na płótnie sznurkiem.

Pani Olga Kajca animator terapii zajęciowej na warsztatach malarskich przedstawiła seniorom wiele technik jednak ostatecznie wybrała sposób malowania na płótnie sznurkiem. Uczestnicy warsztatów dostali płótna, farby i sznurki a następnie po krótkim instruktażu przystąpili do działań. Technika prosta, wymaga pobudzenia nie tylko rąk. Trzeba zanurzyć sznurek w farbie, następnie wyjąć go przyłożyć do płótna i poruszać. W ten sposób na płótnach powstają oryginalne wzory.

Technika "sznurkiem malowane" pobudza wyobraźnię, ponieważ sznurek zanurzony w farbie tworzy zupełnie niespotykane obrazy i należy poszukać na nich tego, czym mogą się następnie stać dzięki własnej inwencji.

Kreatywne spotkanie przyniosło dużo dobrej zabawy, na sali słychać było śmiech, a na twarzach wyraz niedowierzania, jak to bez ołówków, pędzelków można tak szybko otrzymać artystyczny efekt, który cieszy oko nie tylko wykonawców.

Wyjątkowe i kolorowe dzieła wykonane na warsztatach malarskich w Klubie Senior + w Barbarce prezentujemy poniżej.