Rękodzieło w Klubie Senior + w Barbarce

W ramach realizacji Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+” uczestnicy Klubu Senior + w Barbarce kontynuują swoją przygodę z rękodziełem artystycznym.

Podczas warsztatów w ostatnim tygodniu seniorzy nauczyli się robić bardzo proste w wykonaniu a jednocześnie niezwykle efektowne kwiaty, w kompozycjach wykorzystane zostały wstążki, bibuła jak i liście zebrane na spacerze w lesie.

W trakcie zajęć seniorzy uczyli się wykorzystywania i łączenia materiałów, doboru kolorów i projektowania nowych wzorów kwiatowych.

Dla wielu seniorów zajęcia warsztatowe były sposobem na podbudowanie poczucia swojej wartości, rozwinięciem ukrytych talentów, swojej wrażliwość estetycznej, umiejętności współpracy i przyjemnym spędzeniem czasu.

Dzięki profesjonalizmowi Pani Olgi Kajca seniorzy przekonali się, że nie trzeba być osobą uzdolnioną, aby spełniać się twórczo w przyjaznej atmosferze, odnaleźć swoją pasję i otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie, bo piękno tkwi w każdym z nas.

Zajęcia z rękodzieła przypadły uczestnikom do gustu, seniorzy chętnie realizowali pomysły animatora terapii zajęciowej czego dowodem są własnoręcznie zrobione przepiękne bukiety.