"Ozdoby świąteczne" warsztaty kreatywne w Klubie Senior + w Barbarce

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, z tej okazji seniorzy Klubu Senior + w Barbarce na warsztatach kreatywnych realizowanych w ramach realizacji Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+” pod czujnym okiem Pani Olgi Kajca wykonywali różne ozdoby świąteczne, w tym piękne stroiki.

Głównym celem spotkań było kultywowanie polskich tradycji oraz ocalenie od zapomnienia wyrobu ozdób świątecznych wykonywanych ręcznie, które finalnie ozdobiły przygotowaną choinkę w siedzibie Klubu.

Warsztaty były wspaniałą okazją do nauczenia się niektórych technik, poznania pomysłów i możliwości wykorzystania różnych materiałów.

W trakcie tych spotkań członkowie Klubu Senior + w Barbarce wspominali dawne czasy, kiedy to całe rodziny zasiadały już od pierwszej niedzieli adwentu, by przygotować i ozdobić domy, a dzieci zajmowały się wykonywaniem ozdób choinkowych.

W trakcie warsztatów kreatywnych wszyscy byli bardzo zadowoleni z miło spędzonego czasu, oraz z ładnych rzeczy jakie udało się zrobić.