"Las w szkle"- warsztaty kreatywne w Klubie Senior + w Barbarce

W ramach realizacji Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+” uczestnicy Klubu Senior + w Barbarce kontynuują swoją przygodę z rękodziełem artystycznym, ostatnie zajęcia kreatywne polegały na tworzeniu wielowarstwowych kompozycji roślinnych zwanych „lasem w szkle”.

W czasie zajęć uczestnicy rozwijali swoje zdolności manualne, w przyjemny sposób poznawali i zgłębiali zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie, dowiadywali się w jaki sposób pielęgnować rośliny domowe oraz wykonali samodzielnie według wskazówek animatora terapii zajęciowej tj. Pani Olgi Kajca „las w szkle”.

Dla wielu seniorów zajęcia kreatywne były sposobem na podbudowanie poczucia swojej wartości, rozwinięciem ukrytych talentów, swojej wrażliwość estetycznej, umiejętności współpracy i przyjemnym spędzeniem czasu.

Własnoręcznie wykonane arcydzieła z pewnością będą zdobiły mieszkania seniorów jak i będą dawały radość obserwującym, relaksowały, wpływały na lepsze samopoczucie oraz przypominały, że warto być aktywnym seniorem.