Klub Senior + z Barbarki w Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie i Teatrze Bagatela.

Dnia 3 listopada 2021 r. członkowie Klubu Senior + w Barbarce po raz kolejny brali udział w zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem w ramach, której zwiedzali Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie oraz uczestniczyli w spektaklu teatralnym.

Wyjazd ten był realizowany w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+”.

Wycieczkę seniorzy rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie, ekspozycji zlokalizowanej pod Sukiennicami oraz Rynkiem Głównym, pozwalającej poznać Kraków na nowo. Uczestnicy Klubu Senior + w Barbarce mogli zobaczyć dawne zagrody, domy, fragmenty dróg, a nawet groby, przedmioty dawnych mieszkańców Krakowa. Całą wystawę zwiedza się w półmroku, co dodaje klimatu wiedząc, że jest się pod płytą Rynku Głównego. To ekspozycja, która robi ogromne wrażenie.

Ukoronowaniem wycieczki było uczestnictwo seniorów w spektaklu pod tytułem „Boeing boeing – odlotowe narzeczone” jednej z najzabawniejszych teatralnych komedii, pełnej dobrego humoru, z dystansem do otaczającej rzeczywistości.

Udział w wyciecze na zawsze pozostanie w pamięci seniorów, dostarczył bowiem sporo pozytywnych wrażeń, był miłą odmianą od codziennego życia.

Dzięki takim wyjazdom członkowie Klubu Senior + integrują się ze sobą a tym samym lepiej się poznają.

Poniżej fotorelacja z wyjazdu.