Jeże z siana i szyszek -warsztaty kreatywne w Klubie Senior + w Barbarce.

Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025, Edycja 2021 w ramach Modułu II "Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+” uczestnicy z Klubu Senior + w Barbarce mogli brać udział w kolejnych warsztatach rękodzieła artystycznego.

Ostatnie zajęcia kreatywne polegały na wykonaniu jeża z siana i szyszek, według wskazówek animatora terapii zajęciowej Pani Olgi Kajca.

Do stworzenia jeży wykorzystane zostały nie tylko wstążki, nici ale głównie szyszki, siano, jarzębina, żołędzie, liście materiały, które można uzbierać we własnym ogrodzie czy też wybierając się na spacer do parku czy lasu.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w procesie przygotowania jeży, w czasie zajęć rozwijali swoje zdolności, dla wielu seniorów zajęcia kreatywne były sposobem na podbudowanie poczucia swojej wartości, rozwinięciem swojej wrażliwość estetycznej, umiejętności współpracy.

Kreatywne spotkanie przyniosło dużo dobrej zabawy, sprawiło seniorom mnóstwo radości i stało się okazją do miłych rozmów na temat własnych talentów i predyspozycji do prac manualnych.

Ozdoby dekoracyjne zaprezentowane poniżej powstawały w bardzo miłej i radosnej atmosferze.